Tunniplaan

Lisainfo lühidalt
ja viide pikemale artiklile

Clelia-Madi-tantsupedagoog

Tantsimist alustasin 5-aastaselt võistlustantsuga, sealt edasi estraad- ja showtants. Lõpetasin TPÜ tantsujuhtimise eriala 1998. aastal, juhendajaks Mait Agu. Tantsuõpetajana töötan alates 1996. aastast: moestuudio Must Luik, Kaari Sillamaa Laste Kaunite Kunstide Kool, Tallinna Tehnikakõrgkool, Jakob Westholmi Gümnaasium, Padise kultuurimaja, 1996-2000 lastelaagri Segasumma Suvila kasvataja ja tantsuõpetaja.
Tantsinud tantsutruppides Kägara ja Victoria, aastatel 2001-2005 töötas tantsijana Jaapanis. Tantsutrupp Lancy tantsija alates 2006. aastast ja 2010. aastast ka repetiitor. Täiendanud end Eesti Võimlemisliidu poolt korraldatud treenerite koolitusel 2007. ja 2008., 2014. Broadway Dance Centeris New York klassikalise balletti ja Theatre dance stiilides.
Olen tantsijana esinenud Endla teatri muusikalis “Viimane kauboi” (2013-2014), alates 2015 "Boyband" ning Tallinki laevade showprogrammides. Tantsuõpetaja Laine Mägi Tantsukoolis alates 2006. aastast.
Lastetants – tunnis teeme rütmi, tasakaalu- ja koordinatsiooniharjutusi.
Klassikalises tantsus – algõpetus, kehakool, omandatakse pooside ja liigutuste sooritamise reeglid, tutvume positsioonide ja lihtsamate harjutustega. Katsetame erinevaid liikumis- ja tantsustiile, mille tulemusena areneb tantsuline kehatunnetus, loovliikumine, musikaalsus, esinemisoskus ja julgus. Tunnis tehakse harjutusi tugipuu ääres ning saali keskel.

Elina Jantson

Alustasin tantsimisega Laine Mägi tantsukoolis 7-aastaselt. Aasta hiljem liitusin Kersti Adamsoni balletistuudioga ja tantsisin seal 10 aastat, sellest 5 aastat Stuudiotrupis. Nende aastate jooksul osalesin kõikides stuudio balletiballetietendustes. Olen osalenud ka mitmetel rahvusvahelistel festivalidel ja võistlustel, neist kõige olulisemateks pean 3. koha laureaadi tiitli võitmist klassikalise tantsu amatööride kategoorias võistlusel Riga Spring 2014. ja 2015. aastal ning osalemist Jõhvi ja Peterburi balletifestivalidel.
Lisaks balletile alustasin 7-aastaselt rahvatantsuga ja tegelen sellega siiani. Tantsisin alguses 12 aastat Tiiu Pärnitsa juhendamisel, seejärel ühinesin rahvatantsuansambel Kajakas esindusrühmaga.

2014. aastal lisandus minu tegemistesse line-tants, millega hakkasin kohe ka võistlema. Võistlustel Lithuanian Open ja Baltic Country Western Dance Championships olen social ja newcomer sooloklassides võitnud ainult esikohti. Hetkel võistlen lisaks sooloklassile novice ka partner dance classic ja choreography klassides, kus olen samuti saavutanud poodiumikohti.

2014. aastal liitusin tantsutrupp Lancyga, mille liige olen samuti tänaseni.
2018. aastal täiendasin ennast New Yorgi tantsukoolis Broadway Dance Center klassikalise tantsu ja contemporary lyrical klassides.

Tantsutundides tahan anda lastele ja noortele eelkõige rõõmu liikumisest, aga ka olulisi tantsualaseid teadmisi. Oma tundides kombineerin klassikalisi harjutusi koordinatsiooni ja loovusharjutustega, et liikumisoskust võimalikult mitmekülgselt arendada.

Laura Pampa tantsupedagoog

Alustasin tantsimist 12 aastaselt kooli huviringis. Edasi viisid teed
Gabriele Moe- ja Tantsukooli ridadesse, kus õppisin gümnaasiumi lõpuni
erinevate õpetajate käe all mitmeid stiile ballettist tänavatantsuni.
Pärast kooli lõpetamist asusin õppima TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia
tantsukunsti erialale, kus aastate jooksul sai kõige kodusemaks
kaasaegne tants ning kontaktimprovisatsioon. Oma teel tantsijana olen
osalenud mitmetes lavastustes nii õpingute ajal akadeemias kui ka juba
sellele eelnevalt.

Tantsutundides pean oluliseks, et tantsutehnika ning loovus käiksid
käsikäes, üksteist toetades. Lisaks pean tähtsaks, et tantsija õpiks
tunnetama enda keha võimalusi nii individuaalselt kui ka suhtes ruumi,
muusika või kaastantsijaga ning tunneks end liikudes julgelt, vabalt ja
iseendana.

Saara-Nyganen

Minu tee võimlejana algas 2002. aastal Võimlemisklubis Rüht. Olin 7-aastane tüdruk, kes ei teadnud võimlemisest midagi, veel vähem spagaadist, hundirattast või kätelseisust. Alguses oli kõik nii raske, kuid tasapisi hakkas minu keha minuga koostööd tegema ning varsti olid spagaadidki maas-soov õppida uusi elemente oli veelgi suurem!

Tänaseks olen olnud võimlemisega seotud 18 aastat. See on endaga kaasa toonud erinevaid võistluseid ning auhinnalisi kohti nii akrobaatikas, rühmvõimlemises kui ka fitnessis. Tegutsen treenerina Võimlemiskoolis Rüht ning liikumisõpetajana lasteaias. Olen läbinud nii EEVL kui ka TLÜ poolt korraldatud võimlemis- ning liikumisalaseid koolitusi.

Minu tunni eesmärgiks on arendada lastes painduvust, koordinatsiooni ning osavust, et tantsutundides õpitavates tantsudes põimuks plastika- ning akrobaatikaelemendid, mis

avardavad tantsu väljendusvahendeid.