Saara-Nyganen Lapsena tegelesin tantsuga üsna kaootiliselt. Showtantsust nüüdistantsu ja balletini. Süstematiseeritumalt hakkasin tantsutunde saama EMTA Lavakunstikoolis Laine Mägi ja Liis-Katrin Avandi juhendamisel, kellega alustasime algusest -  tehnikast ja koordinatsioonist ning mitme aasta jooksul jõudsime teha erinevaid karaktertantse ja ka seltskonnatantsu. Sealt edasi tuli kaasaegne tants Rauno Zubko käe all ja stepp Aleksandr Ivaskevitšiga. Koolis tegime ka ühe tantsulavastuse Saša Pepeljajeviga, kelle akrobaatilised tantsukombinatsioonid olid väga inspireerivad. Näitlejana huvitab mind tantsu juures kujutluspilt - mitte kuidas, vaid miks ja kus ma tantsin. Mis mind liigutab? Iga tantsu, iga liigutuse taga on väike lugu. 2016. aasta sügisest töötan Endla teatris näitlejana ja Laine Mägi Tanstukoolis olen laste tantsuõpetaja.